Skip to content

Blog – İş Arama Mülakat LinkedIn

İş Başvurusunda Fark Yarat!

  • by

“Bu ilan tam da beni anlatıyor, nasıl MÜLAKATA DAVET alırım?” En çok bu soruyu alıyoruz, o zaman mevcut bir örnekle cevaplayalım 🙌🏻 “İşte beni anlatan bir ilan, hadi başvurayım” dediniz FAKAT ilanın gerçekten sizi anlattığına dair herhangi bir veriyi CV’de bulamayan 🤖 ATS (Aday Takip… Read More »İş Başvurusunda Fark Yarat!

En Kritik Karar: Kariyer

  • by

Siz #yetenekler çok #Değerlisiniz! İşsizlik rakamları ciddi seviyelere ulaştı. Ancak son başvuracağınız şey UMUTSUZLUK olsun! Şirketler hala işe alım yapıyor! Peki, kimler mi işe alınıyor? Bilinçli olan ve kendi değerini yaratan adaylar! Çünkü #değerli olan #yetenek, yani sizsiniz. Bilinçli olarak hareket ederseniz,… Read More »En Kritik Karar: Kariyer

40 yaşında #OyundaKal mak!

  • by

İşe alımlarda yaş sınırına takılıyorum diyenler için… Uzun zamandır Ikarus HR olarak adaylara danışmanlıklar yapıyor, bir çok danışanımızın “hayalindeki” şirket veya pozisyonlarda konumlandırılması için destek veriyoruz. Gerek danışmanlıklarımız, gerekse de sektörde kurumsal müşterilerimizden edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda hem işveren hem de aday beklentilerini… Read More »40 yaşında #OyundaKal mak!

40’​ında Oyunda “KAL”​!

  • by

Hayat asıl ŞİMDİ başlıyor! “Şu adamın bu pozisyonda olduğuna inanamıyorum!” “Başvurularıma yanıt alamıyorum, CV’m beni anlatmıyor mu?” “Yüksek kazanç elde ederim diyordum ama gelen teklifler oldukça düşük!” Uzmanlık alanı ne olursa olsun günümüzün en büyük sorunlarından biri orta yaşlarda iş… Read More »40’​ında Oyunda “KAL”​!

Bİlgİ Teknolojİlerİnde Teknİk Özgeçmİş Nasıl Hazırlanır Kılavuzu 2020

  • by

Teknolojinin giderek gelişmesi ve pandemi sürecinde “dışardan/çevrimiçi -remote- çalışmaya” en uygun olan bu sektörde istihdama ciddi bir talep oluştu! Bilgi Teknolojileri alanında “Yazılım Uzmanı, İş Zekası Uzmanı, Analist, Test Uzmanı, Proje Yöneticisi, Sistem Uzmanı, Veritabanı Uzmanı, Veri Bilimcisi” gibi harika… Read More »Bİlgİ Teknolojİlerİnde Teknİk Özgeçmİş Nasıl Hazırlanır Kılavuzu 2020

JetBrains 2020 Yazılım Geliştirici Ekosistemi Anket Sonuçları

  • by

Yazılım geliştirme dünyası hakkındaki en trend eğilimler ile ilgili Ikarus HR CV skorlama sistemimize veri sunan yeni bir anket, yeni bir ilham! Tüm sonuçları genel olarak paylaşmanın yanında; Python, BigData, Devops ve Mobil için detaylı incelemeleri de raporda görebilirsiniz 🙂 2017’den itibaren… Read More »JetBrains 2020 Yazılım Geliştirici Ekosistemi Anket Sonuçları

Aday olarak nerede yanlış yapıyorum?

  • by

“Sadece başkasının ayakkabılarını giymekle kalmayın, bu ayakkabılarla bir yürüyüş yapmayı da deneyin!” Helen Riess, Psikiyatrist Pandemi ve kış aylarındaki belirsizliği düşünerek Temmuz ayını memlekete ailelerimizi görmeye ayırmıştık. Ama plan dahilinde olmayan bir hastalıkla uğraşmak durumunda kaldık, şükür bu süreci atlattık.… Read More »Aday olarak nerede yanlış yapıyorum?

Ikarus Talents Information Network

Please subscribe our mailing list to get latest news from Ikarus.

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Ikarus HR will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.